Internal Squash League Final Standings League Ending 10 Jun 2011

Jump to:
Internal Squash League Tables League Ending 10 Jun 2011
Internal Squash League Performances League Ending 10 Jun 2011

Below is the final standing of this session of the league. This is calculated based on the results of the matches.

Division 1
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Neil Mason 4 4 0 0 21 2 23
2 Derek Collins 4 3 0 1 20 2 22
3 Mark Dinsley 4 1 0 3 11 2 13
4 Roland Orton 4 1 0 3 9 2 11
5 Craig Dowie 4 1 0 3 9 2 11
Division 2A
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 David Fulton 4 3 1 0 18 2 20
2 Dave Williams 4 2 2 0 16 2 18
3 Keith Linsley 4 2 1 1 14 2 16
4 Matt Williams 4 1 0 3 9 2 11
5 Ray Ballantine 4 0 0 4 7 2 9
Division 2B
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Alex Storey 3 3 0 0 17 0 21
2 Karen Heron 3 2 0 1 14 0 18
3 Bob Aynsley 3 1 0 2 6 0 10
4 Steve Wrightson 3 0 0 3 5 0 9
5 Alex Robertson 0 0 0 0 0 0 0
Division 3A
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Stan Watson 3 3 0 0 14 0 14
2 Dave North 3 1 0 2 9 0 9
3 Allan Curry 2 1 0 1 7 0 7
4 Alan Muse 2 0 0 2 2 0 2
5 Cai Younger 0 0 0 0 0 0 0
Division 3B
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Mike Paul 3 3 0 0 18 0 18
2 Lesley Vitty 4 2 1 1 14 2 16
3 Austin Main 4 1 1 2 12 2 14
4 Alan Metcalfe 4 1 0 3 10 2 12
5 Steve Armstrong 3 1 0 2 8 0 8
Division 4A
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Brian Richardson 3 2 0 1 12 0 12
2 Clive Lucas 3 1 0 2 9 0 9
3 Michael Varlay 2 1 0 1 8 0 8
4 Vinny Richards 1 1 0 0 5 0 5
5 Lewis Wake 1 0 0 1 1 0 1
Division 4B
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Tony Broughton 3 3 0 0 17 0 21
2 Andy Lee 3 1 1 1 10 0 14
3 George Hedley 3 1 1 1 9 0 13
4 Judith Furniss 3 0 0 3 5 0 9
5 Michelle Robertson 0 0 0 0 0 0 0
Division 5A
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Sam Birch-Machin 3 2 1 0 14 0 18
2 Dave Armstrong 3 1 1 1 9 0 13
3 Gus Thompson 3 1 0 2 8 0 12
4 Peter Thompson 3 0 2 1 7 0 11
5 Jamie Todd 0 0 0 0 0 0 0
Division 5B
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Vincent O'Sullivan 4 4 0 0 18 2 20
2 John Lennox Snr 4 2 0 2 14 2 16
3 Wayne Eastaugh 4 1 0 3 9 2 11
4 Anthony Cummings 3 1 0 2 8 0 8
5 Norman Foggett 3 1 0 2 6 0 6
Division 6A
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Chris Seal 4 4 0 0 23 0 27
2 Duncan Hunter 4 3 0 1 17 0 21
3 Dylan Younger 4 2 0 2 14 0 18
4 Steve Davis 4 1 0 3 11 0 15
5 Dick Robertson 4 0 0 4 5 0 9
6 Iain Lumsden 0 0 0 0 0 0 0
Division 6B
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Martin Fletcher 4 1 1 2 12 2 14
2 Joel Birch-Machin 3 2 1 0 12 0 12
3 Richard Griffiths 3 1 1 1 7 0 7
4 Martin Gray 2 1 0 1 7 0 7
5 David Irwin 2 0 1 1 5 0 5
Division 7A
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Ed Amis 4 4 0 0 23 0 23
2 Mike Harrison 5 4 0 1 20 2 22
3 Daniel North 3 2 0 1 14 0 22
4 Sarah Jones 4 1 0 3 10 0 10
5 Samuel O'Neil 3 0 0 3 5 0 5
6 Frank Robinson 3 0 0 3 3 0 3
Division 7B
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Sam Broughton 3 3 0 0 18 0 18
2 Andy Reay 4 2 0 2 15 2 17
3 Paul Haynes 1 1 0 0 4 0 4
4 Ian Kennedy 2 0 0 2 3 0 3
5 Neil Pringle 2 0 0 2 2 0 2