Internal Squash League Final Standings League Ending 07 Jun 2019

Jump to:
Internal Squash League Tables League Ending 07 Jun 2019
Internal Squash League Performances League Ending 07 Jun 2019

Below is the final standing of this session of the league. This is calculated based on the results of the matches.

Division 1
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Craig Dowie 4 4 0 0 19 2 21
2 Mark Dinsley 4 3 0 1 18 2 20
3 Neil Mason 4 1 0 3 9 2 11
4 Tom Cornell 3 1 0 2 9 0 9
5 Roland Orton 3 0 0 3 8 0 8
Division 2A
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Will Christiansen 2 2 0 0 11 0 11
2 Bob Aynsley 2 1 0 1 5 0 9
3 Charlie Ponente 2 1 0 1 8 0 8
4 Dave Williams 2 0 0 2 4 0 4
Division 2B
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Matthew Edmundson 3 3 0 0 17 0 17
2 Milo McKenzie 2 2 0 0 12 0 12
3 Steve Wrightson 3 1 0 2 7 0 11
4 James Appleby 3 1 0 2 10 0 10
5 Peter Thompson 3 0 0 3 3 0 3
Division 3A
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Tim Barker 4 4 0 0 21 2 23
2 Kieran Mahoney 4 3 0 1 18 2 20
3 Chris Johnson 4 1 1 2 11 2 13
4 Simon Babb 4 0 2 2 11 2 13
5 Stan Watson 4 0 1 3 7 2 9
Division 3B
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Joel Birch-Machin 3 1 1 1 12 0 16
2 Megan Evans 3 1 2 0 10 0 14
3 Michael Varlay 2 0 2 0 6 0 10
4 Stuart Mitchell 2 0 1 1 4 0 8
5 Thomas Porter 0 0 0 0 0 0 0
Division 4A
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Milan Stach 4 4 0 0 22 2 24
2 George Jenkins 4 3 0 1 20 2 22
3 Lesley Vitty 4 2 0 2 12 2 14
4 Tony Broughton 4 1 0 3 12 2 14
5 Alan Muse 4 0 0 4 4 2 6
Division 4B
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Alan Tulip 4 4 0 0 22 2 24
2 Alexander Linton 4 3 0 1 19 2 21
3 Wayne Eastaugh 4 2 0 2 13 2 15
4 Katie Barker 4 1 0 3 7 2 9
5 Dave North 4 0 0 4 7 2 9
Division 5A
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Gary Jenkins 4 3 1 0 18 2 20
2 Rajiv Ghose 4 2 2 0 16 2 18
3 Joe Elliott 4 1 1 2 13 2 15
4 Ian Blackshaw 4 1 0 3 13 2 15
5 Emma Richards 4 1 0 3 8 2 10
Division 5B
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Tony Cornell 4 3 0 1 16 2 18
2 Stuart Mcnaughton 4 2 1 1 15 2 17
3 Andrew Nicol 4 2 0 2 15 2 17
4 Bert Petty 4 1 2 1 13 2 15
5 Roger Tames 4 0 1 3 9 2 11
Division 6A
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Richard Naisbitt 3 3 0 0 16 0 16
2 Ben Tudor 4 2 0 2 13 2 15
3 Luca Baldasera 3 0 0 3 6 0 10
4 Andy Reay 3 1 0 2 8 0 8
5 Ben Ridgway 1 1 0 0 6 0 6
Division 6B
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Stephen Fraser 2 2 0 0 11 0 11
2 Alan Herbertson 2 1 0 1 8 0 8
3 Oisin Gorman 2 0 0 2 2 0 2
4 Sarah Bedford 0 0 0 0 0 0 0
Division 7A
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Sam Ponente 1 1 0 0 6 0 6
2 Farooq Khan 1 0 0 1 1 0 1
3 Simon Fletcher 0 0 0 0 0 0 0
4 Lyndsey Curry 0 0 0 0 0 0 0
5 Daniel Taylor 0 0 0 0 0 0 0
Division 7B
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Hugh Potter 3 3 0 0 17 0 17
2 Gus Thompson 4 1 2 1 11 2 13
3 Mark Anderson 3 1 0 2 9 0 13
4 Vincent O'Sullivan 3 0 1 2 5 0 9
5 Daniel Weiand 1 0 1 0 1 0 1
Division 8A
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Matthew Mahoney 4 4 0 0 23 2 25
2 Graham Fraser 4 1 1 2 12 2 14
3 Felix Fletcher 3 1 1 1 10 0 10
4 Caroline McIntyre 3 1 1 1 10 0 10
5 Peter J Thompson 4 0 1 3 6 2 8
Division 8B
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Zoe Shipsey 2 2 0 0 10 0 10
2 Eden Moore 2 1 0 1 6 0 6
3 Mike Harrison 2 0 0 2 5 0 5
4 Steven Hume 0 0 0 0 0 0 0