Internal Squash League Final Standings League Ending 02 Jun 2017

Jump to:
Internal Squash League Tables League Ending 02 Jun 2017
Internal Squash League Performances League Ending 02 Jun 2017

Below is the final standing of this session of the league. This is calculated based on the results of the matches.

Division 1
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Andrew Shipley 4 4 0 0 21 2 23
2 Mark Dinsley 4 2 0 2 16 2 18
3 Roland Orton 4 2 0 2 14 2 16
4 Lewis Wake 3 1 0 2 8 0 8
5 Craig Dowie 3 0 0 3 4 0 4
Division 2A
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Milo McKenzie 2 2 0 0 11 0 11
2 John Thompson 3 0 0 3 4 0 8
3 Joshua Askew 2 1 0 1 7 0 7
4 Charlie Ponente 1 1 0 0 6 0 6
5 Martin Bone 0 0 0 0 0 0 0
Division 2B
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Josie Barker 4 3 0 1 20 2 22
2 Matthew Thompson 4 3 0 1 17 2 19
3 Derek Collins 4 2 0 2 14 2 16
4 Dave Williams 4 1 1 2 11 2 13
5 Tim Barker 4 0 1 3 7 2 9
Division 3A
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Jamie Pitchford 3 3 0 0 18 0 18
2 Stan Watson 4 2 0 2 15 2 17
3 Simon Babb 3 3 0 0 15 0 15
4 Stuart Mitchell 4 0 0 4 8 2 10
5 Peter Thompson 4 1 0 3 7 2 9
Division 3B
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 David Young 4 4 0 0 22 2 24
2 Bob Aynsley 4 3 0 1 17 2 19
3 Steve Wrightson 4 2 0 2 14 2 16
4 Gary Law 4 1 0 3 11 2 13
5 Cameron Hamilton 4 0 0 4 6 2 8
Division 4A
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Dan Patterson 4 4 0 0 20 2 22
2 Wayne Hollywood 3 2 0 1 14 0 14
3 James Appleby 3 1 0 2 7 0 7
4 Richard Simpson 3 0 0 3 7 0 7
5 Philip Hall 1 0 0 1 1 0 1
Division 4B
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Joel Birch-Machin 4 3 0 1 17 2 19
2 Lesley Vitty 4 2 0 2 15 2 17
3 Dave North 4 2 0 2 13 2 15
4 Michael Varlay 4 1 1 2 12 2 14
5 Anthony Cummings 4 1 1 2 12 2 14
Division 5A
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Kieran Mahoney 4 3 0 1 18 2 20
2 Tony Broughton 4 3 0 1 17 2 19
3 Gary Jenkins 4 2 0 2 16 2 18
4 John Lennox Snr 4 1 0 3 10 2 12
5 Andrew Nicol 4 1 0 3 9 2 11
Division 5B
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Megan Evans 2 2 0 0 9 2 11
2 Wayne Eastaugh 2 0 1 1 6 2 8
3 Bert Petty 2 0 1 1 5 2 7
Division 6A
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 George Jenkins 4 3 1 0 21 2 23
2 Roger Tames 2 1 0 1 7 0 11
3 Michael Linsley 3 1 0 2 8 0 8
4 Adam Forster 1 0 1 0 3 0 3
5 Rajiv Ghose 2 0 0 2 2 0 2
Division 6B
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Simon Lynch 4 3 1 0 20 2 22
2 Alexander Linton 4 2 2 0 18 2 20
3 Ian Blackshaw 4 2 1 1 17 2 19
4 Tony Cornell 4 1 0 3 8 2 10
5 David Irwin 4 0 0 4 5 2 7
Division 7A
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Emma Richards 4 2 2 0 18 2 20
2 Stuart Mcnaughton 3 1 2 0 11 0 15
3 Tony Oliver 3 1 1 1 9 0 13
4 Vincent O'Sullivan 3 0 1 2 7 0 11
5 John Baxter 1 0 0 1 1 0 1
Division 7B
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Ewan Strathdee 2 2 0 0 11 0 11
2 Andy Reay 3 1 0 2 10 0 10
3 Ed Amis 2 2 0 0 8 0 8
4 Gavin Turnbull 3 0 0 3 7 0 7
5 Aanya Hamilton 2 1 0 1 6 0 6
Division 8A
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Chris Johnson 1 1 0 0 6 0 18
2 Peter Panteli 2 1 0 1 6 0 14
3 Joseph Clements 1 0 0 1 2 0 6
4 Hugh Potter 0 0 0 0 0 0 4
5 Lyndsey Curry 0 0 0 0 0 0 0
Division 8B
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Gus Thompson 4 3 1 0 20 2 22
2 Ben Ridgway 4 3 1 0 20 2 22
3 Mark Anderson 4 1 0 3 10 2 12
4 Richard Naisbitt 4 1 0 3 8 2 10
5 Simon Roberts 4 1 0 3 7 2 9
Division 9A
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Mike Harrison 3 3 0 0 18 0 18
2 Iain Lumsden 3 1 1 1 10 0 10
3 Gagan Dhillon 2 0 1 1 4 0 4
4 Louise Shaw 2 0 0 2 2 0 2
5 Ross Truman 0 0 0 0 0 0 0
Division 9B
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Alan Herbertson 4 4 0 0 22 2 24
2 Katie Barker 4 3 0 1 19 2 21
3 Richard Farnell 4 2 0 2 13 2 15
4 Lois Cherry 4 1 0 3 9 2 11
5 Caroline McIntyre 4 0 0 4 7 2 9