Internal Squash League Final Standings League Ending 19 Sep 2022

Jump to:
Internal Squash League Tables League Ending 19 Sep 2022
Internal Squash League Performances League Ending 19 Sep 2022

Below is the final standing of this session of the league. This is calculated based on the results of the matches.

Division 1
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Eric Alderson 5 4 0 1 28 3 31
2 Connor Snaith 5 4 0 1 27 3 30
3 Jack Teasdale 5 3 1 1 22 3 25
4 Charlie Scollen 5 2 1 2 18 3 21
5 David McKenry 5 1 0 4 14 3 17
6 Ian Mapstone 5 0 0 5 9 3 12
Division 2
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Simon Steele 5 4 0 1 26 3 29
2 Stuart Finlay 5 3 1 1 24 3 27
3 Anthony Brown 5 2 2 1 21 3 24
4 Daniel Douthwaite 5 2 2 1 19 3 22
5 Colin Woods 5 0 2 3 11 3 14
6 Tim Smith 5 0 1 4 11 3 14
Division 3
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Martin Cowey 4 4 0 0 22 3 25
2 Peter Jameson 4 2 0 2 17 3 20
3 Russell Hughes 4 2 0 2 17 3 20
4 Phil Sheeran 4 2 0 2 16 3 19
5 Kevin Forster 4 0 0 4 8 3 11
Division 4
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Eoghan Johnston 5 3 0 2 23 3 26
2 Dom Warby 4 4 0 0 25 0 25
3 Dave Ramsey 4 4 0 0 22 0 22
4 Mark Sadler 5 1 0 4 16 3 19
5 Dave Leonard 5 2 0 3 15 3 18
6 Stuart Arnott 5 0 0 5 11 3 14
Division 5
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Dean Barnes 5 4 1 0 28 3 31
2 Liam Fellows 5 4 0 1 28 3 31
3 Gary Graham 5 2 1 2 23 3 26
4 Marc Shipley 5 3 0 2 21 3 24
5 John Gallagher 4 0 0 4 6 0 6
6 Steve Elliott 4 0 0 4 4 0 4
Division 6
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Tommy Elves 5 4 0 1 24 3 27
2 Tony Hudson 5 3 0 2 24 3 27
3 Matt Waddington 5 2 0 3 18 3 21
4 Barrie Daglish 4 3 0 1 19 0 19
5 Stepan Cermak 4 2 0 2 16 0 16
6 Mark Richardson 5 0 0 5 11 3 14
Division 7
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Alan Kirkbride 5 4 0 1 28 3 31
2 Steve Paisley 5 4 0 1 27 3 30
3 Jamie Kelly 5 2 1 2 19 3 22
4 Ted Staincliffe 5 2 1 2 17 3 20
5 Anita Hammond 5 1 0 4 14 3 17
6 Arthur Watson 5 1 0 4 13 3 16
Division 8
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Tracey Coats 5 5 0 0 33 3 36
2 Barry Fellows 5 2 0 3 19 3 22
3 Michael Farrell 3 2 0 1 14 0 14
4 Ben Connor 4 1 0 3 11 0 11
5 Ian Davies 2 1 0 1 8 0 8
6 Scott Gardiner 3 0 0 3 3 0 3
Division 9
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Gary Rodgers 4 3 0 1 22 0 22
2 Ben Craigs 4 2 1 1 19 0 19
3 John Perrins 3 2 1 0 15 0 15
4 Sandra Gibson 3 1 0 2 10 0 10
5 Gary Butler 4 0 0 4 4 0 4
6 Matt Barton 0 0 0 0 0 0 0
Division 10
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Steven Britton 0 0 0 0 0 0 0
2 Dave Martin 0 0 0 0 0 0 0
3 Craig Turnbull 0 0 0 0 0 0 0
4 Mike Burn 0 0 0 0 0 0 0
5 Bob Pullen 0 0 0 0 0 0 0
6 Tom Hood 0 0 0 0 0 0 0