Internal Squash League Final Standings League Ending 23 Dec 2019

Jump to:
Internal Squash League Tables League Ending 23 Dec 2019
Internal Squash League Performances League Ending 23 Dec 2019

Below is the final standing of this session of the league. This is calculated based on the results of the matches.

Division 1
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Connor Snaith 5 4 1 0 28 3 31
2 Charlie Scollen 4 2 1 1 19 0 19
3 Simon Steele 3 1 2 0 13 0 13
4 Jack Teasdale 2 1 0 1 9 0 13
5 Martin Cowey 5 0 0 5 7 3 10
6 Peter Jameson 3 1 0 2 8 0 8
Division 2
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Ian Mapstone 5 3 0 2 24 3 27
2 Bobby Aitchison 4 4 0 0 26 0 26
3 Stuart Finlay 5 2 1 2 19 3 22
4 David McKenry 5 2 0 3 15 3 18
5 Dave Leonard 5 0 1 4 12 3 15
6 Russell Hughes 4 2 0 2 14 0 14
Division 3
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Marc Shipley 5 3 0 2 20 3 23
2 Phil Sheeran 4 3 1 0 22 0 22
3 Tony Hudson 5 2 0 3 17 3 20
4 Dave Elsender 4 1 0 3 15 0 15
5 Colin Woods 2 2 0 0 14 0 14
6 Kevin Forster 4 0 1 3 6 0 6
Division 4
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Mark Sadler 5 3 0 2 22 3 25
2 Colin Dumble 5 2 1 2 22 3 25
3 Gary Graham 5 1 1 3 16 3 19
4 Stuart Arnott 4 3 0 1 17 0 17
5 Dave Ramsey 4 1 2 1 14 0 14
6 Deleted Deleted 3 1 0 2 9 0 9
Division 5
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Mick Conroy 3 3 0 0 20 0 20
2 Antony Kay 3 3 0 0 20 0 20
3 Tommy Elves 4 2 0 2 16 0 16
4 Mark Richardson 5 1 0 4 12 3 15
5 Mark Flynn 4 0 0 4 7 0 7
6 Chris Noble 1 1 0 0 5 0 5
Division 6
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Matthew Sadler 5 3 0 2 21 3 24
2 Dean Barnes 4 2 0 2 17 0 17
3 Barrie Daglish 3 2 0 1 12 0 12
4 Steve Paisley 3 1 0 2 10 0 10
5 Stepan Cermak 1 1 0 0 7 0 7
6 Eoghan Johnston 2 0 0 2 5 0 5
Division 7
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Daniel Douthwaite 5 4 1 0 28 3 31
2 Jamie Kelly 2 1 0 1 9 0 9
3 Alan Kirkbride 3 1 0 2 9 0 9
4 David Ferguson 1 0 1 0 3 0 3
5 Paul Bowens 1 0 0 1 3 0 3
6 Anita Hammond 2 0 0 2 2 0 2
Division 8
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Peter Crane 5 5 0 0 30 3 33
2 Liam Fellows 5 4 0 1 30 3 33
3 Ian Davies 5 3 0 2 23 3 26
4 Joe Priestley 5 2 0 3 18 3 21
5 Michael Farrell 4 0 0 4 7 0 7
6 Neil Woodward 4 0 0 4 4 0 4
Division 9
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Steve Barron 3 3 0 0 20 0 20
2 Arthur Watson 4 3 0 1 19 0 19
3 Tracey Coats 4 2 0 2 16 0 16
4 Ethan Elsworth 3 0 0 3 5 0 5
5 Chris Owens 2 0 0 2 4 0 4
6 Peter Tinsley 0 0 0 0 0 0 0
Division 10
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Glenn Hopper 6 5 0 1 35 3 38
2 Michael Ferguson 6 4 0 2 31 3 34
3 Lisa Hopper 6 4 0 2 29 3 32
4 Anthony Jobling 5 3 0 2 22 0 22
5 John Perrins 5 2 0 3 19 0 19
6 Tom Murray 5 1 0 4 11 0 11
7 Lee Johnson 5 0 0 5 5 0 5
Division 11
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Bryan Stone 3 2 0 1 16 0 16
2 Dave Martin 3 2 0 1 16 0 16
3 Deleted Deleted 4 1 0 3 12 0 12
4 James Fawdon 2 1 0 1 6 0 6
5 Sandra Gibson 1 1 0 0 5 0 5
6 Mike Burn 1 0 0 1 1 0 1
7 Deleted Deleted 0 0 0 0 0 0 0
Division 12
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Kevin Kelly 3 1 0 2 9 0 13
2 Rachel Sanderson 1 1 0 0 7 0 7
3 Colin Burton 1 1 0 0 6 0 6
4 Bob Pullen 1 0 0 1 2 0 2
5 Stuart Graham 0 0 0 0 0 0 0
Division 13
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Youssef Mentias 1 1 0 0 7 0 7
2 Kevin Leary 1 0 0 1 1 0 1
3 Ben Craigs 0 0 0 0 0 0 0
4 Geraldine Reddel 0 0 0 0 0 0 0