Internal Squash League Final Standings League Ending 21 Oct 2019

Jump to:
Internal Squash League Tables League Ending 21 Oct 2019
Internal Squash League Performances League Ending 21 Oct 2019

Below is the final standing of this session of the league. This is calculated based on the results of the matches.

Division 1
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Connor Snaith 3 2 0 1 16 0 16
2 Charlie Scollen 2 2 0 0 12 0 12
3 Simon Steele 1 1 0 0 6 0 6
4 Deleted Deleted 2 0 0 2 3 0 3
5 Jack Teasdale 2 0 0 2 3 0 3
6 Stuart Finlay 0 0 0 0 0 0 0
Division 2
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Peter Jameson 4 3 0 1 20 3 23
2 Martin Cowey 4 3 0 1 20 3 23
3 Ian Mapstone 4 2 0 2 17 3 20
4 David McKenry 4 1 0 3 13 3 16
5 Marc Shipley 4 1 0 3 10 3 13
Division 3
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Russell Hughes 4 3 0 1 22 3 25
2 Dave Leonard 4 2 0 2 14 3 17
3 Colin Woods 3 2 0 1 13 0 17
4 Deleted Deleted 4 0 0 4 12 3 15
5 Colin Dumble 3 2 0 1 11 0 11
Division 4
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Kevin Forster 5 4 0 1 27 3 30
2 Dave Elsender 5 4 0 1 25 3 28
3 Dave Ramsey 5 2 0 3 23 3 26
4 Stuart Arnott 4 2 0 2 14 0 14
5 Mick Conroy 3 1 0 2 8 0 8
6 Tommy Elves 4 0 0 4 7 0 7
Division 5
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Gary Graham 4 3 1 0 21 3 24
2 Mark Sadler 4 2 0 2 15 3 18
3 Mark Richardson 4 1 1 2 15 3 18
4 Barrie Daglish 4 2 0 2 14 3 17
5 Matthew Sadler 4 1 0 3 13 3 16
Division 6
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Chris Noble 3 3 0 0 16 0 16
2 Mark Flynn 3 2 0 1 14 0 14
3 Steve Paisley 3 1 0 2 11 0 11
4 Alan Kirkbride 3 0 0 3 7 0 7
5 David Ferguson 0 0 0 0 0 0 0
Division 7
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Stepan Cermak 4 4 0 0 23 0 23
2 Eoghan Johnston 1 1 0 0 7 0 7
3 Jamie Kelly 3 1 0 2 7 0 7
4 Anita Hammond 2 0 0 2 6 0 6
5 Chris Owens 1 0 0 1 3 0 3
6 Ethan Elsworth 1 0 0 1 2 0 2
Division 8
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Daniel Douthwaite 5 4 0 1 26 3 29
2 Paul Bowens 5 3 0 2 24 3 27
3 Peter Crane 5 4 0 1 23 3 26
4 Joe Priestley 5 1 0 4 14 3 17
5 John Glenwright 4 2 0 2 16 0 16
6 Michael Farrell 4 0 0 4 9 0 9
Division 9
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Neil Woodward 5 5 0 0 32 3 35
2 Ian Davies 5 4 0 1 30 3 33
3 Glenn Hopper 5 3 0 2 21 3 24
4 Michael Ferguson 5 2 0 3 17 3 20
5 Lisa Hopper 5 1 0 4 14 3 17
6 Sandra Gibson 5 0 0 5 6 3 9
Division 10
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 John Perrins 3 3 0 0 19 0 19
2 Tom Murray 5 3 0 2 17 0 17
3 Dave Martin 3 2 0 1 16 0 16
4 James Fawdon 4 1 0 3 13 0 13
5 Stuart Graham 2 1 0 1 8 0 8
6 Colin Burton 2 0 0 2 6 0 6
7 Bob Pullen 1 0 0 1 1 0 1
Division 11
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Mike Burn 4 4 0 0 24 0 24
2 Deleted Deleted 3 2 0 1 17 0 17
3 Rachel Sanderson 2 1 0 1 8 0 8
4 Kevin Leary 3 0 0 3 5 0 5
5 Youssef Mentias 2 0 0 2 2 0 2
6 Geraldine Reddel 0 0 0 0 0 0 0
7 Ben Craigs 0 0 0 0 0 0 0