Internal Squash League Final Standings League Ending 04 Mar 2011

Jump to:
Internal Squash League Tables League Ending 04 Mar 2011
Internal Squash League Performances League Ending 04 Mar 2011

Below is the final standing of this session of the league. This is calculated based on the results of the matches.

Division 1
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 David Young (internationalpaint) 1 1 0 0 6 0 6
2 Mark Dinsley 1 0 0 1 1 0 1
3 Ray Storey 0 0 0 0 0 0 0
4 Gary Candlish 0 0 0 0 0 0 0
5 David Fulton 0 0 0 0 0 0 0
Division 2A
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Roland Orton 4 4 0 0 21 2 23
2 Karen Heron 4 2 0 2 18 2 20
3 Dave Williams 4 3 0 1 15 2 17
4 Bob Aynsley 4 1 0 3 11 2 13
5 James O'Neill 4 0 0 4 5 2 7
Division 2B
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Peter Quinn 4 4 0 0 22 2 24
2 Neil Mason 4 3 0 1 14 2 16
3 Harry Carr 4 1 0 3 13 2 15
4 Lance Cope 4 1 0 3 10 2 12
5 Ray Ballantine 4 1 0 3 9 2 11
Division 3A
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Alistair Cowie 3 2 0 1 15 0 19
2 Jacques Dinsley 3 3 0 0 12 0 16
3 Steve Armstrong 3 1 0 2 7 0 11
4 Steve Wrightson 3 0 0 3 6 0 10
5 Alex Robertson 0 0 0 0 0 0 0
Division 3B
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Craig Dowie 3 3 0 0 16 0 20
2 Allan Curry 3 2 0 1 12 0 16
3 Keith Linsley 3 1 0 2 11 0 15
4 Dave North 3 0 0 3 3 0 7
5 Matt Williams 0 0 0 0 0 0 0
Division 4A
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Robert Roney 4 3 0 1 20 2 22
2 Brian Richardson 4 2 2 0 17 2 19
3 Lewis Wake 4 1 1 2 11 2 13
4 Vinny Richards 4 0 2 2 10 2 12
5 Clive Lucas 4 1 1 2 9 2 11
Division 4B
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Cai Younger 4 3 1 0 19 2 21
2 Stan Watson 4 3 0 1 17 2 19
3 Michael Mattimore 4 2 0 2 16 2 18
4 George Hedley 4 0 1 3 8 2 10
5 Alan Metcalfe 4 1 0 3 7 2 9
Division 5A
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Dave Watson 3 3 0 0 15 0 19
2 Lesley Vitty 3 2 0 1 14 0 18
3 Judith Furniss 3 0 1 2 7 0 11
4 Tony Broughton 3 0 1 2 5 0 9
5 Tommy Williams 0 0 0 0 0 0 0
Division 5B
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Alan Muse 4 4 0 0 21 2 23
2 Andy Lee 4 2 0 2 15 2 17
3 Dave Armstrong 4 2 0 2 13 2 15
4 Bert Petty 4 2 0 2 12 2 14
5 Duncan Hunter 4 0 0 4 9 2 11
Division 6A
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Michelle Robertson 3 3 0 0 16 0 20
2 Anthony Cummings 2 1 0 1 7 0 11
3 Ed Amis 2 0 0 2 3 0 7
4 Sam Birch-Machin 1 0 0 1 2 0 6
5 Chris Seal 0 0 0 0 0 0 0
Division 6B
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Elliott Carr 3 3 0 0 16 0 20
2 Peter Thompson 3 2 0 1 13 0 17
3 Gus Thompson 3 1 0 2 9 0 13
4 Wayne Eastaugh 3 0 0 3 4 0 8
5 Dylan Younger 0 0 0 0 0 0 0
Division 7A
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Ian Blackshaw 4 4 0 0 23 2 25
2 Vincent O'Sullivan 4 2 0 2 15 2 17
3 Tony Oliver 3 2 0 1 12 0 16
4 Martin Fletcher 4 1 0 3 9 2 11
5 Norman Foggett 3 0 0 3 4 0 4
Division 7B
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Michael Varlay 3 3 0 0 16 0 20
2 Mike Harrison 3 1 0 2 9 0 13
3 Martin Gray 2 1 0 1 5 0 13
4 Paul Haynes 2 0 0 2 3 0 7
5 Jamie Todd 0 0 0 0 0 0 0
Division 8A
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Joshua Askew 4 4 0 0 21 0 25
2 Joel Birch-Machin 4 2 1 1 17 0 21
3 Steve Davis 4 2 1 1 16 0 20
4 Andy Reay 4 1 0 3 10 0 14
5 Frank Robinson 4 0 0 4 5 0 9
6 Derek Garner 0 0 0 0 0 0 0
Division 8B
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Dick Robertson 5 4 1 0 23 2 25
2 Iain Lumsden 5 0 1 4 11 2 13
3 David Irwin 3 2 0 1 12 0 12
4 Richard Griffiths 3 2 0 1 12 0 12
5 Samuel O'Neil 4 1 2 1 11 0 11
6 Neil Pringle 4 0 2 2 10 0 10