Internal Squash League Final Standings League Ending 29 Nov 2019

Jump to:
Internal Squash League Tables League Ending 29 Nov 2019
Internal Squash League Performances League Ending 29 Nov 2019

Below is the final standing of this session of the league. This is calculated based on the results of the matches.

Division 1
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Matthew Thompson 3 3 0 0 16 0 16
2 Neil Mason 4 1 0 3 10 2 12
3 David Jackson 2 2 0 0 10 0 10
4 Mark Dinsley 3 1 0 2 10 0 10
5 Paul Satow 2 0 0 2 3 0 3
Division 2A
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Craig Dowie 4 3 1 0 21 2 23
2 Will Christiansen 3 2 0 1 11 0 15
3 Matthew Watling 3 0 2 1 7 0 11
4 Bob Aynsley 2 0 0 2 4 0 8
5 Charlie Ponente 2 0 1 1 4 0 4
Division 2B
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 George Frewing Cockayne 3 3 0 0 16 2 18
2 Keith Linsley 3 0 1 2 7 2 9
3 Roland Orton 2 1 0 1 7 0 7
4 Philip White 2 0 1 1 4 0 4
Division 3A
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Thomas Porter 2 2 0 0 11 0 11
2 Milo McKenzie 2 2 0 0 11 0 11
3 Dave Williams 3 1 0 2 9 2 11
4 George Jenkins 3 0 0 3 4 2 6
Division 3B
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Jamie Pitchford 3 3 0 0 16 0 20
2 Peter Fargher 4 2 0 2 14 2 16
3 Joel Birch-Machin 3 2 0 1 11 0 15
4 Simon Babb 3 0 0 3 6 0 10
5 Tim Barker 1 0 0 1 2 0 2
Division 4A
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Megan Evans 3 3 0 0 18 0 22
2 Chris Johnson 5 3 0 2 18 2 20
3 Stan Watson 4 3 0 1 17 0 17
4 Lesley Vitty 4 1 0 3 10 0 14
5 Gary Law 4 2 0 2 13 0 13
6 Alexander Linton 4 0 0 4 6 0 6
Division 4B
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Christopher Pringle 4 4 0 0 20 2 22
2 Harriet Wight 4 2 0 2 15 2 17
3 Michael Varlay 4 1 1 2 11 2 13
4 Alan Tulip 4 1 0 3 11 2 13
5 Ewan Strathdee 4 1 1 2 10 2 12
Division 5A
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Simon Lynch 2 1 0 1 9 0 13
2 Katie Barker 2 2 0 0 10 0 10
3 Gary Jenkins 1 0 0 1 1 0 5
4 James Appleby 1 0 0 1 1 0 1
Division 5B
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Dave North 3 2 1 0 14 0 18
2 Philip Hall 3 1 1 1 11 0 15
3 Stuart Mcnaughton 3 1 0 2 8 0 12
4 Michael Linsley 3 1 0 2 8 0 12
5 Anthony Cummings 0 0 0 0 0 0 0
Division 6A
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Peter Thompson 4 3 1 0 20 2 22
2 Tony Cornell 4 3 1 0 19 2 21
3 Ian Blackshaw 4 2 0 2 15 2 17
4 Alan Muse 4 1 0 3 9 2 11
5 Matthew Mahoney 4 0 0 4 6 2 8
Division 6B
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Tony Broughton 4 3 0 1 18 2 20
2 Joe Elliott 3 2 0 1 14 0 14
3 Sam Ponente 2 2 0 0 12 0 12
4 Bert Petty 3 1 0 2 8 0 8
5 Timothy Frankel 4 0 0 4 4 2 6
Division 7A
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Vincent O'Sullivan 3 2 0 1 12 0 16
2 Mark Anderson 4 1 0 3 13 2 15
3 Stephen Baird 2 2 0 0 10 0 10
4 Stephen Fraser 1 1 0 0 5 0 5
5 Ben Ward 2 0 0 2 2 0 2
Division 7B
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Stuart Keegan 3 3 0 0 17 0 17
2 Roger Tames 4 2 1 1 14 2 16
3 Emma Richards 4 1 0 3 12 2 14
4 Hugh Potter 2 1 1 0 7 0 11
5 Gus Thompson 3 0 0 3 5 0 5
Division 8A
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Dylan Newton 3 2 1 0 15 0 15
2 Zoe Shipsey 3 2 1 0 14 0 14
3 Peter J Thompson 3 1 0 2 9 0 13
4 Anna Henderson 3 0 0 3 3 0 7
5 George Gray 0 0 0 0 0 0 0
Division 8B
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Eden Moore 3 2 0 1 14 0 14
2 Farooq Khan 1 1 0 0 5 0 5
3 Mike Harrison 1 0 0 1 1 0 1
4 Caroline McIntyre 1 0 0 1 1 0 1
5 Helen Bridgett 0 0 0 0 0 0 0