Internal Squash League Final Standings League Ending 01 Jun 2018

Jump to:
Internal Squash League Tables League Ending 01 Jun 2018
Internal Squash League Performances League Ending 01 Jun 2018

Below is the final standing of this session of the league. This is calculated based on the results of the matches.

Division 1
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Mark Dinsley 4 3 0 1 19 2 21
2 Andrew Shipley 3 3 0 0 16 0 16
3 Craig Dowie 4 2 0 2 13 2 15
4 Lewis Wake 2 0 0 2 5 0 5
5 Matthew Thompson 3 0 0 3 3 0 3
Division 2A
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 John Thompson 4 2 1 1 17 2 19
2 Roland Orton 4 3 0 1 16 2 18
3 Milo McKenzie 3 2 0 1 14 0 14
4 Thomas Porter 3 1 1 1 9 0 9
5 Stan Watson 4 0 0 4 6 2 8
Division 2B
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Tom Cornell 2 2 0 0 9 0 17
2 Thomas Moore 2 1 0 1 7 0 15
3 Tim Barker 2 0 0 2 5 0 13
4 James Burns 1 1 0 0 5 0 5
5 Steve Wrightson 1 0 0 1 2 0 2
Division 3A
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Wayne Hollywood 3 3 0 0 17 0 17
2 Dan Patterson 3 1 1 1 11 0 11
3 Alan Tulip 3 1 1 1 6 0 6
4 Bob Aynsley 3 0 0 3 3 0 3
5 Karen Heron 0 0 0 0 0 0 0
Division 3B
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Dave Williams 3 2 1 0 15 2 17
2 Josie Barker 3 2 1 0 15 2 17
3 Simon Babb 3 1 0 2 6 2 8
4 Joel Birch-Machin 3 0 0 3 5 2 7
Division 4A
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Lesley Vitty 4 3 0 1 16 2 18
2 Kieran Mahoney 4 3 0 1 15 2 17
3 George Jenkins 4 1 1 2 14 2 16
4 Michael Varlay 4 1 0 3 13 2 15
5 Tony Broughton 4 1 1 2 11 2 13
Division 4B
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Paul Bell 3 2 0 1 15 0 19
2 Stuart Mitchell 4 2 0 2 14 2 16
3 Peter Thompson 3 2 0 1 10 0 14
4 James Appleby 2 2 0 0 12 0 12
5 Andrew Nicol 4 0 0 4 5 2 7
Division 5A
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Dave North 4 3 0 1 19 2 21
2 Andy Moore 4 3 0 1 18 2 20
3 Michael Linsley 4 3 0 1 15 2 17
4 Alexander Linton 4 1 0 3 10 2 12
5 Wayne Eastaugh 4 0 0 4 6 2 8
Division 5B
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Chris Seal 4 4 0 0 21 2 23
2 Chris Johnson 4 1 1 2 13 2 15
3 Gary Jenkins 4 3 0 1 12 2 14
4 Milan Stach 4 0 1 3 12 2 14
5 Michelle Robertson 4 1 0 3 9 2 11
Division 6A
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Ewan Strathdee 4 4 0 0 21 2 23
2 Ian Blackshaw 4 3 0 1 19 2 21
3 Roger Tames 4 2 0 2 12 2 14
4 Tony Cornell 4 1 0 3 9 2 11
5 Emma Richards 4 0 0 4 9 2 11
Division 6B
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Alan Muse 3 3 0 0 16 0 16
2 Bert Petty 4 1 1 2 13 2 15
3 Ben Ridgway 3 2 0 1 12 0 12
4 Richard Naisbitt 3 0 1 2 5 0 9
5 Adam Forster 1 0 0 1 2 0 2
Division 7A
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Stuart Mcnaughton 4 3 0 1 19 2 21
2 Katie Barker 3 3 0 0 17 0 17
3 Rajiv Ghose 4 2 0 2 13 2 15
4 Vincent O'Sullivan 4 1 0 3 8 2 10
5 Joe Elliott 3 0 0 3 6 0 6
Division 7B
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Brian Richardson 3 3 0 0 18 0 22
2 Alan Herbertson 4 3 0 1 15 2 17
3 Peter Panteli 3 1 0 2 9 0 13
4 John Blenkinsop 2 1 0 1 8 0 8
5 Mike Harrison 4 0 0 4 6 2 8
Division 8A
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 David Irwin 5 5 0 0 27 2 29
2 Sam Ponente 5 3 0 2 18 2 20
3 Farooq Khan 4 2 0 2 17 0 17
4 Sarah Jones 3 2 0 1 15 0 15
5 Caroline McIntyre 4 0 0 4 4 0 4
6 Ricky Walia 3 0 0 3 3 0 3
Division 8B
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 Daniel Weiand 3 3 0 0 16 0 24
2 Mark Anderson 3 2 0 1 13 0 21
3 Matthew Mahoney 3 1 0 2 8 0 16
4 Abdelrahman Mohamed 3 0 0 3 5 0 5
5 Andy Reay 0 0 0 0 0 0 0
6 Albert Lamb 0 0 0 0 0 0 0
Division 9
Name Played Won Drawn Lost Points Bonus Total
1 William Johnson 3 3 0 0 16 2 18
2 Ankur Sawant 3 1 1 1 11 2 13
3 Peter J Thompson 3 1 0 2 7 2 9
4 Iain Lumsden 3 0 1 2 7 2 9